Посилання

 
 
 

 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 


Аналітична довідка щодо розвитку фізичної культури та спорту в Донецькій області

Аналітична довідка

управління з питань фізичної культури та спорту департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації за 2017 рік та пріоритетні проекти на 2018 рік

До фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності в області залучено 300,8 тис. осіб (15,7 % від загальної кількості населення на території, що підконтрольна українській владі). З них фізкультурно-оздоровчою роботою займається 217,5 тис. осіб, спортивною – 83,3 тис. (з них у дитячо-юнацьких спортивних школах регіону займається 24,7 тис. осіб).

У цілому роботу з розвитку фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності в області здійснюють:

 • школа вищої спортивної майстерності;
 • Донецьке вище училище олімпійського резерву ім. С.Бубки;
 • Донецький регіональний центр з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт»;
 • Донецький обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» та 14 міських та районних центри (у 2016 році центр було відкрито у Покровську, у 2017 році – у місті Новогродівка);
 • обласний лікарсько-фізкультурний диспансер;
 • обласний центр фізкультурно-оздоровчої роботи;
 • 54 дитячо-юнацьких спортивних шкіл;
 • 2 обласних фізкультурно-спортивних товариства: ДОО ВФСТ «Колос» та ДОО ФСТ «Україна»;
 • Донецьке обласне відділення (філія) Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України;
 • відділення НОК України в Донецькій області;
 • укладено угоди з 73 громадськими організаціями: 26 з олімпійських видів спорту, 43 з неолімпійських.

Спортивні споруди

Для проведення масових спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів в регіоні діє 3480 спортивних споруди. З них 56 стадіонів, 35 плавальних басейни (з них 11 нестандартних за розмірами), 521 спортивний зал, 748 приміщень для фізкультурно-оздоровчих занять, 1082 комплексних спортивних майданчики (у тому числі 209 зі штучним покриттям), 462 майданчики з тренажерним обладнанням, 112 майданчиків з нестандартним тренажерним обладнанням, 250 футбольних полів, 41 тенісний корт, 165 стрілецьких тирів, 2 кінноспортивні бази, 1 споруда зі штучним льодом, 1 веслувально-спортивна база та 2 водноспортивні бази.

В рамках реалізації діючих програм у регіоні побудовано та введено в дію 306 спортивних споруди. У тому числі: 104 спортивних майданчики зі штучним покриттям, 200 спортивних майданчиків з тренажерним обладнанням, 2 спортивні майданчики з поліуретановим покриттям.

Основними проектами у 2017 році, з нагоди святкування 85-ї річниці Донецької області стали створення 85-ти спортивних майданчиків зі штучним покриттям (42х22 м) та облаштування 200 спортивних майданчиків з тренажерним обладнанням.

Реалізація проектів у містах, районах, об’єднаних територіальних громадах Донеччини здійснювалася за ініціативи голови Донецької облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації Павла Жебрівського, відповідно до програми економічного та соціального розвитку Донецької області на 2017 рік. У кожному місті, районі, громаді було створено відповідні майданчики. Вздовж лінії розмежування (м. Авдіївка і Торецьк, Мар’їнський і Ясинуватський райони) облаштовано 7 майданчиків зі штучним покриттям і встановлено 14 з тренажерним обладнанням.

В рамках заходів щодо розвитку футбольної інфраструктури розпорядженням голови Донецької облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 14 липня 2017 року № 801 затверджено Програму розвитку масового футболу в Донецькій області на 2017-2020 роки. Метою зазначеної програми є об’єднання зусиль органів влади і громадських формувань у розвитку масового футболу.

З метою її реалізації Федерацією футболу Донецької області проведено навчання тренерів з видачею відповідних сертифікатів для залучення їх до тренерської роботи в Академії футболу. Такі сертифікати отримали 144 тренери, що сприятиме залученню і збільшенню аудиторії біля 3 тисяч дітей та підлітків до навчання футболу у професійних тренерів.

На сьогоднішній день триває будівництво льодового палацу у місті Краматорськ, спортивного комплексу «Енергетик» м. Миколаївка, плавального басейну у місті Селидове.

Триває реалізація проектів щодо відновлення повноцінної діяльності Донецького вищого училища олімпійського резерву ім. С.Бубки та обласного лікарсько-фізкультурного диспансеру.

Здійснено капітальний ремонт з термомодернізації будівлі КПНЗ «СДЮШОР з велосипедного спорту» у місті Лиман. На ці цілі з обласного бюджету було витрачено 1343,1 тис. грн.

У 2018 році заплановано реконструкцію дренажної системи та штучного покриття футбольного поля 105х68 (стадіон «Авангард») м. Бахмут та розробку проектно-кошторисної документації для будівництва нового спортивного комплексу для розвитку велоспорту (готель, траса ВМХ, спортивні майданчики).

Одним із перспективних і пріоритетних проектів наразі є будівництво регіонального спортивного комплексу у місті Святогірськ. Цей комплекс стане власною базою олімпійської підготовки, яка забезпечить підготовку спортсменів збірних команд Донецької області з олімпійських видів спорту шляхом проведення постійно діючих навчально-тренувальних зборів на спортивних спорудах, де створені умови для проживання, харчування спортсменів, належного медичного та наукового забезпечення їх підготовки, та участі спортсменів у відповідних змаганнях.

Кадрова політика

На території області, яка підконтрольна українській владі, працює 2778 штатних працівників (на 62 працівника більше ніж у минулому році). На 10 тисяч населення забезпеченість кадрами складає 15 осіб, спеціальну вищу освіту з фізичної культури та спорту мають 66 % з них.

Штатна чисельність департаменту складає 33 одиниці (3 посади є вакантними).

Спорт вищих досягнень

Згідно календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів Донецької області, протягом 2017 року проведено 461 обласне змагання, спортсмени області прийняли участь у 536 Всеукраїнських та 181 міжнародних заходах.

Протягом І кварталу 2018 року проведено 123 обласних змагання, спортсмени області прийняли участь у 199 Всеукраїнських та 27 міжнародних заходах. У 2018 році спортсменами Донецької області завойовано 651 медаль (олімпійські види спорту – 149, неолімпійські види – 449, види спорту інвалідів – 53), з них 238 золотих, 192 срібних, 221 бронзова. Із загальної кількості медалей 21 завойовано спортсменами на міжнародних стартах.

На території області продовжується проведення Всеукраїнських змагань. Одним з таких заходів є яскраве проведення у 2018 році у місті Бахмут чемпіонату України з вільної боротьби серед юнаків та дівчат 2001-2002 років народження. Також було проведено змагання з футболу, боксу, гандболу, волейболу, та ін.

У області традиційно проводяться змагання спартакіади серед депутатів та державних службовців. Здійснюється підготовка до відповідних Всеукраїнських змагань, у яких беруть участь збірні команди області.

До складу Національних збірних команд України у 2018 році увійшли 265 спортсменів з олімпійських видів спорту, 404 спортсмени з неолімпійських видів, а також 58 спортсменів-інвалідів.

У 2017 році у Донецькій області вперше проведено щорічне оцінювання фізичної підготовленості населення. Чисельність населення залученого до щорічного оцінювання в області склала 6,5 % (124 818 осіб).

З 20 по 30 липня 2017 року у м. Вроцлав (Польща) пройшли Х Всесвітні ігри з неолімпійських видів спорту. За честь України у Вроцлаві змагались 80 володарів ліцензій з 20 видів спорту. Наші спортсмени використали шанс показати всьому світу свої спортивні досягнення: Олексій Рокочий (пауерліфтинг) у суперважкій категорії  завоював золоту медаль, а Наталія Мартюхіна (кікбоксинг WAKO) посіла 4 місце.

У складі національної збірної команди України участь у Дефлімпійських іграх 2017 року в Туреччині Донецьку область представляли 6 спортсменів з трьох видів спорту (дзюдо, легка атлетика, баскетбол), у активі яких опинилось 5 нагород (1 золота, 1 срібна, 3 бронзові).

З 19 по 30 серпня 2017 року у м. Тайбей (Китай) проходила ХХІХ Всесвітня літня Універсіада, у якій взяли участь понад 7 тис. спортсменів з 142 країн світу. Донецьку область на змаганнях представили 4 спортсмени. Серед них і представниця неолімпійських видів спорту – МСУМК з ушу Ганна Терещенко, яка посіла 5 місце.

У період з 2 до 9 травня 2018 року в Королівстві Марокко під егідою Міжнародної федерації шкільного спорту (ISF) проходила ХVІІ Всесвітня літня Гімназіада. У змаганнях брали участь близько 4000 спортсменів з понад 60 країн світу. Від Донецької області на змагання поїхали три представника: Роман Літвінов (Покровськ, бокс), Геннадій Завертайло (Маріуполь, греко-римська боротьба) та Олена Мартинкова (Краматорськ, шахи).

За результатами змагань у скарбничці нашого регіону – «золото» від боксера Романа Літвінова з Покровська, шахістки Олени Мартинкової з Краматорська та «срібло» від борця греко-римського стилю Геннадія Завертайла з Маріуполя.

Не менш важливим та пріоритетним завданням є підготовка та участь спортсменів Донецької області у ХХХІІ літніх Олімпійських та ХVІ Паралімпійських іграх 2020 року в м. Токіо (Японія) та підготовка спортсменів-кандидатів та участь у ІІ Європейських іграх в 2019 році в Білорусі.

З метою підтримки і стимулювання розвитку спорту вищих досягнень в Донецькій області, морального і матеріального заохочення спортсменів для досягнення високих спортивних результатів з 02 березня 2017 року призначено 70 стипендій перспективним спортсменам Донецької області з олімпійських (40 стипендій), неолімпійських видів спорту (15 стипендій), спортсменам-інвалідам (15 стипендій), які здатні забезпечити успішний виступ на Олімпійських, Паралімпійських, Всесвітніх іграх, Всесвітніх Універсіадах, Європейських іграх, Юнацьких Олімпійських іграх, чемпіонатах і Кубках світу та Європи. Розмір стипендій складає 4 та 6 прожиткових мінімуми. Всього в минулому році на ці цілі було витрачено 5154,0 тис. грн. Окрім цього, стипендіями своїх спортсменів забезпечували більшість міст та районів області.

 На 2018 рік затверджено кошти на суму 6700,1 тис. грн.

Також, з метою підтримки і стимулювання розвитку спорту вищих досягнень в Донецькій області, морального і матеріального заохочення спортсменів для досягнення високих спортивних результатів у 2017 році запроваджено виплату одноразових грошових винагород спортсменам-переможцям та призерам офіційних міжнародних змагань та їх тренерам. Протягом 2017 року періоду здійснено виплати 98 грошових одноразових винагород (54 – спортсмени, 44 – тренери). Всього витрачено 1813,6 тис. грн.

На 2018 рік затверджено кошти на суму 2 млн. грн.

 

Новини

 

Плани заходів на тиждень
з 04.06 по 10.06.2018

5 червня в Краматорську

 

 

Перемоги, нічиї і поразки команд Донецької області, а також анонси наступних матчів

 

Національно-патріотичне виховання

 

Кращі спортсмени і тренери Донеччини в 2017 році

  

 

12.12.2017

01.12.2017 

25.09.2017 

02.09.2017

 

Департамент у соціальних мережах